שימוש בתמונות כעזר לציור

ציור וצילום הם שני מדיומים יצירתיים שדורשים שניהם מיומנות, סבלנות ותרגול. עבור אמנים רבים, ציור מתמונות הוא דרך מצוינת לשפר את כישוריהם וליצור ציור ריאליסטי יותר. שימוש בתמונות כאסמכתא לציור יכול להיות כלי רב ערך עבור אמנים מכל הרמות. הוא מאפשר להם ללכוד פרטים שעלולים להיות קשים לצפייה מהחיים, והוא יכול לשמש גם כנקודת התחלה לציור ביד חופשית. בעזרת הטכניקות הנכונות, ניתן להפוך תמונה לציור יפהפה. זוהי דרך מצוינת ללמוד כיצד לצייר את הצורה האנושית, הנופים וקומפוזיציות טבע דומם. בין אם אתה מתחיל או מקצוען, שימוש בצילומים כאסמכתא לציור יכול להיות כלי רב ערך במסע היצירתי שלך.

מה זה לצייר מתמונות?

תצלומים הם מקור תכליתי ונגיש להפליא לדימויים עבור אמנים בכל רמות המיומנות. החלל השלילי בתצלום הוא מה שהאמן משתמש בו כדי ליצור את הציור שלו. בעוד שצילומים יכולים לשמש כאסמכתא לציור, הם יכולים לשמש גם בדרכים יצירתיות אחרות, כמו לוח השראה. ציור מתצלומים הוא כאשר האמן משתמש בדפוסים, בצורות ובצבעים המצויים בתצלום מסוים כנקודת מוצא לציור שלו. ציור מתמונות יכול להיות דרך מצוינת לתרגל טכניקת ציור מסוימת, או לנסות משהו חדש. אתה יכול גם להשתמש בו כמקור השראה לציור רעיונות. כאשר מצייר מתמונות, האמן לוכד את התמונה במוחו ומשתמש בדמיון הזה כדי להעביר את התמונה לנייר. יש אמנים שאפילו אומרים שציור מצילומים הוא הדרך ה"אמיתית" לצייר, שכן האמן מצייר מהזיכרונות שלהם. על מנת לצייר מתצלומים, אמנים משתמשים במרחב השלילי של התצלום כהתייחסותם. עם זאת, יש גם אפליקציות ציור ומדריכי וידאו שיכולים להיות מועילים.

יתרונות השימוש בצילומים כאסמכתא לציור

- ציור מצילומים הוא דרך מצוינת לתרגל - בעזרת ציור מתמונות, אתה יכול להתמקד בכל טכניקת ציור או סגנון מסוים שאתה רוצה לתרגל. אתה יכול גם לבחור סגנון ציור שאתה רוצה לנסות, כמו ריאליזם, אקספרסיוניזם או ציור מופשט. באמצעות תצלום כהתייחסות, אתה יכול לצייר כל דבר שתרצה על ידי שימוש בתצלום כמדריך.

- ציור מתמונות יכול לעזור לך לפתח את היצירתיות שלך

- ציור מתמונות הוא דרך מצוינת לחקור את היצירתיות שלך ולנסות טכניקות חדשות. אתה יכול גם להשתמש בציור מתמונות כמוצא יצירתי, כך שאתה יכול לתת לדמיון שלך להשתולל ולצייר כל מה שעולה על דעתך.

- ציור מתמונות הוא דרך מצוינת ללמוד על ציור

- ציור מתמונות לא רק מאפשר לך לתרגל טכניקות וסגנונות ציור, אלא זה יכול גם לתת לך הבנה מעמיקה יותר של ציור. אתה יכול להסתכל בתצלום ולנסות להבין איך צייר אותו האמן. אתה יכול גם לנסות להבין מדוע האמן צייר בצורה מסוימת או לבחור נושא אחר לציור שלך.

- ציור מתמונות הוא דרך מצוינת לחקור ציור טבע דומם

- אם אתה מחפש לקחת את כישורי הציור שלך לשלב הבא, ציור מצילומים הוא דרך מצוינת לתרגל ציור קומפוזיציות של טבע דומם.

טיפים לבחירת תמונות העיון הטובות ביותר

כשאתה בוחר תמונות לצייר מהן, יש כמה דברים שאתה יכול לזכור כדי לוודא שהתמונות שלך יהיו הטובות ביותר. ראשית, היו מוכנים לצייר ממגוון תמונות. סביר להניח שיש לך כמה תמונות שהן אידיאליות להתנסות בציור, בעוד שאחרות טובות יותר לתרגול. שנית, נסו למצוא תמונות שאינן רק של נושא אחד. באופן אידיאלי, אתה רוצה לבחור תמונות עם מגוון נושאים. זה ייתן לך מגוון רחב יותר של נושאי ציור לבחירה. אם תבחר רק תמונות שיש בהן נוף, אנשים וטבע דומם, תהיה לך גישה רק לציור הנושאים האלה. זה יגביל את האפשרויות היצירתיות שלך. אתה יכול גם לנסות למצוא תמונות עיון הכוללות אלמנטים מסגנונות ציור שונים, כמו דיוקנאות, נופים וטבע דומם.

הגדרת תמונת ההפניה שלך

השלב החשוב ביותר בשימוש בצילומים כאסמכתא לציור הוא להגדיר את תמונת ההתייחסות שלך. כשאתה מצלם את הנושא שלך, וודא שיש לך את הדברים הבאים בחשבון:

- מקם את הנושא שלך בתמונה כך שייראה כאילו הוא מצטלם לתמונה. - בחר תמונה בעלת חשיפה דומה לנושא שלך. זה חשוב כדי שלא תקבל יותר מדי או מעט מדי פרטים בציור שלך.

- ודא שהנושא שלך נמצא באותו מרחק מהמצלמה כפי שהיה בחיים. ייתכן שתצטרך לנסות כמה מיקומים שונים כדי לגרום לנושא שלך להיראות דומה בגודל לתמונה.

- מצא רקע שעולה בקנה אחד עם התמונה שלך. אם התמונה שלך היא נוף, השתמש בצבע או מרקם דומים עבור הרקע שלך.

- ודא שאתה מסתכל ישר על הנושא שלך. אם אתה מצייר אדם, ודא שהוא מסתכל ישר לתוך המצלמה.

טכניקות לציור מצילומים

בעת שימוש בתמונות כהתייחסות, ישנן מספר טכניקות ציור שונות בהן תוכל להשתמש. הראשון הוא ציור קו, כלומר כאשר אתה מצייר את הצורות והקווים שבתצלום. ציור קו הוא דרך מצוינת לתרגל ציור, מכיוון שהוא אינו מצריך הצללה או הוספת צבע כפי שעושים טכניקות אחרות. הבא הוא הצללה, כלומר כאשר אתה מוסיף מימד לצורות ולקווים שציירת עם ציור קו. זה כאשר אתה מוסיף הצללה לציור שלך, כמו צבע על קנבס, בהתאם לרמת הפירוט שאתה רוצה בציור שלך. אם אתה מצייר מתמונה בשחור-לבן, אתה יכול להפחית את הצבע והרוויה של הציור שלך ופשוט להוסיף צורות בהירות וכהות. אם הציור שלך היה בצבע, אתה יכול להשתמש בטכניקות הצללה שונות כדי להוסיף פרטים נוספים.

ציור מצילומים מול ציור חיים

בעוד שציור מתמונות הוא דרך מצוינת לתרגל ציור, חשוב לזכור שציור מתמונות שונה מציור מהחיים. רישום חיים הוא כאשר אמן מצייר מהחיים, מתוך נושא חי, בעיפרון או פחם. זוהי צורת ציור אינטנסיבית ומאתגרת שניתן לעשות רק עם דגם חי. אמנם צילום תמונות יכול להיות דרך מצוינת לתרגל ציור, אבל חשוב לזכור שמדובר רק בתמונות. ציור מתמונות הוא כאשר אתה משתמש בציורים מתמונות כהתייחסות. זה לא אותו דבר כמו שימוש בתמונות כרפרנס תוך כדי ציור מהחיים. ציור מתמונות הוא כאשר אתה משתמש בציור כהפניה בעוד השימוש בתמונות כהפניה הוא כאשר אתה מצייר מתמונה.

טיפים ליצירת ציור ריאליסטי

ציור הוא ריאליסטי רק כפי שהאמן מצייר אותו. ישנם מספר גורמים שאמן יכול לשלוט בציור שיהפכו אותו למציאותי יותר, כגון משקל הקו, כיוון הקו ומרקם פני השטח. משקל קו מתייחס לעובי של קו. אתה רוצה לוודא שהקווים שלך כבדים מספיק כדי שהעין תוכל לדעת מה הצורה, אבל לא עבים מדי במקום שבו הקווים מתערבבים. כיוון הקו מתייחס לכיוון אליו הולכים הקווים. אתה רוצה שהקווים שלך יובילו את עיני הצופה למטה מהחלק העליון של הציור לתחתית. זה יהפוך את הציור שלך למציאותי יותר מכיוון שהוא מראה את הפרספקטיבה של סצנה בעולם האמיתי. מרקם פני השטח מתייחס למידת המחוספס או החלק של פני השטח של אובייקט. ככל שהמרקם של המשטח יהיה מפורט יותר, כך הציור ייראה ריאליסטי יותר. ניתן להשיג זאת על ידי הוספת פרטים עם העיפרון שלך או באמצעות המחק על נייר ציור לבן.